Peygamber Dostunun Kabrine Ziyaret

Asfa Ahmet Mithat Anadolu Lisesi 11E sınıfı olarak 06.03.2014 tarihinde Eyüp Sultan Cami ziyaretimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz daha önceden bu güzel yere ziyaret yapmış olmalarına rağmen sanki ilk kez geliyorlarmış gibi isteklilerdi ve duygularını şöyle ifade ettiler:

Ayşenur Tevrüz: Müslümanca yaşanması gereken bir ülkede belki de beni Müslümanca yaşamaya teşvik eden en has yerdir Eyüp Sultan. Kabir azabı çekmeyen insanlarından da olduğunu gösteren yerdir Eyüp Sultan. O mübarek insanların yüzü suyu hürmetine günahlarımızın affedilme, dualarımızın kabul edilebilme olasılığımızın olduğu yerdir Eyüp Sultan. Medinelilerin Peygamberimizi ne kadar sevdiklerini hatırlatan Eyüp Sultan. Medine avlusunda gibi hissettiğim o nurlu alandır Eyüp Sultan. İşte ben bu mübarek yere bir daha gidebilme şansı buldum. Ruhum acıkmış gibi sarıldı dualara. Belki de gafletin bürüdüğü kalbimin aynasına bir katre nur aksetti. İşte bu his adına bir değil bin kere gitsem azdır.

Elif Eksik: Geçirdiğim çok güzel günlerden biriydi. Avluya girince ilk başta kendime çeki düzen verdim. Dünya hayatını unutup huşu içerisine girmiş gibiydim. Öğle namazını camide kıldığımızda o caminin kalabalığı o kadar güzeldi ki… Tanıyıp tanımadığım insanlarla Allah’ın huzuruna çıkmak… Bu geziyi düzenlediği için önce okuluma sonra bizi Eyüp’e götüren öğretmenlerime teşekkür ediyorum.

 

 ogrenciRoportajLink